دولت مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه است

عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره با بیان اینکه مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه دولت است، گفت: قیمت تمامی ادوات کشاورزی چندین برابر شده و کشاورز هم مجبور می شود به دلال متوسل شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان بوشهر به نقل از آگروفود، حسین پهلوانی، عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره در گفتگویی رادیویی گفت: مشکل ما، دلالان خرد نیستند بلکه دلالان دانه درشتی اند که مثلاً همه سیب‌های آذربایجان را ذخیره کرده و بعد هم قطره چکانی به بازار تزریق می‌کنند.
وی افزود: تعزیرات باید این کار را در اختیار تعاونی روستاها و خبرگان کشاورزی قرار دهد تا دلالان امکان ورود به این حوزه را نداشته باشند.
عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره با بیان اینکه مقصر ۸۰ درصد گرانی بار دولت است، گفت: قیمت تمامی ادوات کشاورزی چندین برابر شده و کشاورز هم مجبور می‌شود به دلال متوسل شود و دلال هم که از خدا خواسته وارد این حوزه می‌شود.
پهلوانی با اشاره به سه برابر شدن قیمت سم از سال گذشته تاکنون بیان کرد: کشاورز برای کوچک‌ترین مسائل خود هم پول کافی ندارد و این دولت است که باید از کشاورز حمایت کند.
همچنین، دکتر خسرو ابراهیمی نیا نایب رئیس اتاق اصناف در مورد علت گرانی محصولات باغی گفت: تغییر ساعت کاری میدان مرکزی میوه و مرغ و گوشت بدون هماهنگی درست نیست چراکه کالا حداکثر باید صبح در میدان عرضه شود.
وی با تأکید بر اینکه مسئولان از تصمیمات هیجانی برای اصناف خودداری کنند افزود: ما در حال حاضر ۱۳۴ هزار اتحادیه صنفی در شهرستان و استان تهران داریم و تعطیلی و یا تغییر یکسان ساعت برای همه آنها کار درستی نیست.
ابراهیمی نیا مدیریت ساعت کار اصناف را ضروری خواند و گفت: دولت و حاکمیت تمام هم و غم خود را خرج تأمین کالاهای مورد نیاز و ارزاق به طبقه مستضعف کرده و سوبسیدهای سنگینی هم برای این قضیه داده اما متأسفانه این ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست کشاورز نرسیده است.
وی با تصریح بر اینکه برنامه ریزی و هم افزایی و اراده جدی برای ساماندهی این حوزه وجود ندارد گفت: تا زمانی که ارز چند نرخی باشد وضعیت همین است.
نایب رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه در تأمین کالاها هیچ کمبودی نداریم گفت: در بحران کرونا و شرایطی که دنیا در یک رکود اقتصادی به سر می‌برد ما یک بازار زنده و فعال داریم و تنها مشکل ما عدم هم افزایی و هماهنگی است.

نوشته های اخیر

HTML | DOM Window Print() method

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش